Yeni hastaları memnuniyetle kabul ediyoruz⦿ Temiz, huzurlu ve konforlu⦿ Yüksek Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Diş Tedavisi⦿ İstanbul’da tedaviniz için en doğru tercih⦿ Sadece gülümse⦿

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, aynı zamanda endodontik tedavi olarak bilinen, ciddi şekilde enfekte olmuş veya hasar görmüş bir dişi tedavi etmek ve kurtarmak için gerçekleştirilen bir diş tedavisi prosedürüdür. Bu, dişin iç odası olarak bilinen kök kanalındaki enfekte veya yaralanmış pulpa dokusunun çıkarılmasını ve daha fazla enfeksiyonu veya komplikasyonları önlemek için kapatılmasını içerir.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, enfeksiyonu ortadan kaldırmayı, ağrıyı hafifletmeyi ve doğal dişi çekmekten kurtarmayı amaçlar. Normal diş fonksiyonu ve görünümünü korumanıza olanak tanır, böylece diş implantları veya köprüler gibi diş değiştirme seçeneklerine ihtiyaç duyulmaz.

Prosedürün başarısı, kanalların uygun temizlenmesi, şekillendirilmesi ve kapatılmasına bağlıdır. İyi ağız hijyeni alışkanlıkları ve düzenli diş kontrolü, tedavi edilen dişin sağlığını sürdürmek ve gelecekteki enfeksiyonları önlemek açısından hayati öneme sahiptir.

Kanal tedavisi, aynı zamanda endodontik tedavi olarak bilinen, ciddi şekilde enfekte olmuş veya hasar görmüş bir dişi tedavi etmek ve kurtarmak için gerçekleştirilen bir diş tedavisi prosedürüdür. Bu, dişin iç odası olarak bilinen kanaldaki enfekte veya yaralanmış pulpa dokusunun çıkarılmasını ve daha fazla enfeksiyonu veya komplikasyonları önlemek için kapatılmasını içerir.

Kanal tedavisinin faydaları

Ağrının giderilmesi ile diş ağrıları ve rahatsızlığın ortadan kaldırılması. Doğal dişin korunması, diş fonksiyonunun sürdürülmesi. Enfeksiyonun ortadan kaldırılması ve yayılmasının önlenmesi ile geliştirilmiş ağız sağlığı. Estetik restorasyon, doğal bir görünüm için çevresindeki dişlerle uyum sağlama. Diş çekme ve değiştirme seçenekleriyle karşılaştırıldığında maliyet etkin olma. Çene kemiği yapısının korunması, ağız sağlığının ve yüz estetiğinin sürdürülmesi.

Kanal tedavi işlemimiz

Sarıyer Beyaz İnci Diş Kliniğinde, Kanal tedavi işlemi üç aşamaya ayrılmıştır ve size en iyi sonuçları sunmak için tasarlanmıştır:

Teşhİs ve Hazırlık

Diş incelenir ve enfeksiyon veya hasarı değerlendirmek için röntgen çekilir. İşlem sırasında konforu sağlamak için lokal anestezi uygulanır.

Temİzleme ve ŞeKİllendİRME

Enfekte olmuş veya hasar görmüş pulpa dokusu, özel aletler kullanılarak kök kanallarından çıkarılır. Kanallar doldurma işlemine hazırlık yapmak için temizlenir ve şekillendirilir.

Doldurma ve Kapatma

Dişin içindeki kök kanalları, gutta-percha adlı biyobozunur bir malzeme ile doldurulur ve erişim noktası kapatılır. Tedavi görmüş dişi korumak ve güçlendirmek için ek bir restore edici işlem, örneğin bir diş taçı, uygulanabilir.

Kanal Tedavisine Genel Bakış

Kanal tedavisi, aynı zamanda endodontik tedavi olarak bilinen, ciddi şekilde enfekte olmuş veya hasar görmüş bir dişi tedavi etmek ve kurtarmak amacıyla gerçekleştirilen bir diş tedavisi prosedürüdür.

Kanal tedavisi üç ana adımdan oluşur:

Tanı ve Hazırlık: Diş hekimi dişin durumunu değerlendirir, röntgen çekilir ve konforlu bir işlem için lokal anestezi uygular. Dişin izole edilmesi ve temizliğin sağlanması için bir diş damlası kullanılabilir.

Kanala Erişim: Dişin taç kısmında küçük bir erişim deliği oluşturulur, bu sayede pulpa odası ve kanallara ulaşılır. Bu, enfekte pulpanın çıkarılmasını ve dişin iç kısmının temizlenmesini sağlar.

Temizleme ve Doldurma: Kanallar, bakterileri ortadan kaldırmak için temizlenir, şekillendirilir ve dezenfekte edilir. Ardından, yeniden enfeksiyonu önlemek için gutta-percha adlı biyobozunur bir malzeme ile doldurulurlar.

Hasta Deneyimleri

Gizem Koç
Gizem Koç
2023-12-22
Çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum korkmadan gelebilirsiniz
Tuba Bay
Tuba Bay
2023-11-07
Yorumlar çok güzel birşey soracaktım muayene ücreti var mı varsa ne kadar
Gülnur Bulut
Gülnur Bulut
2023-09-07
Öncelikle, klinik her zaman tertemiz ve hijyenik. Tedaviye başlamadan önce bu içimi rahatlatıyor. Personeli ise her zaman güler yüzlü ve samimi. Her gidişimde sıcak bir karşılama ile karşılanıyor ve tedavi süreci boyunca sürekli olarak ilgi gösteriyorlar. Tedaviye başlamadan önce röntgen çektiler ve bana hangi işlemleri yapacaklarını detaylıca anlattılar. Diş Hekimim Hatice Hanım gerçekten bir profesyonel. İşini özenle yapıyor ve hastasını çok iyi gözlemliyor. Beni her aşamada bilgilendirdi ve tüm endişelerimi giderdi. Ön dişlerimde dolgularım vardı onları yeniledi, daha güzel bir gülüşe sahip oldum. Arka dişlerimde kırık ve çürükler vardı. Kanal olması gerekenleri kanal yaptı ve tedavi sonrasında hiçbir şikayetim olmadı. (Daha önce kanalda çok ağrılı bir dönem geçirmiş olmama rağmen Hatice Hanımla sorunsuz bir şekilde tedavimi bitirdik.) Onun sayesinde ağız sağlığım çok daha iyi durumda. Fiyat olarak da gayet makul seviyelerde, arayınca bilgi de veriyorlar. Ben çok memnun kaldım. Yorum okuyarak gideceklere de kesinlikle tavsiye ederim.
Mustafa Bayam
Mustafa Bayam
2023-04-14
Bir hekim olarak kendimi güvenle emanet ettiğim bir klinik oldu. Tuğba hanıma tekrar teşekkür ederim. Sorunsuz bir süreç geçirdim.
Beyza Yumak
Beyza Yumak
2023-03-17
Elif hanım ve ekibi her anlamda yardımcı olmaya çalışan güleryüzlü ve profesyonel insanlar.Ailecek kendilerinden çok memnunuz. Umarım işini bu denli severek ve özenli yapan insanlar giderek çoğalır..
Sedat Aygün
Sedat Aygün
2023-02-09
Elif hanım ve kübra hanım diye iki doktor var.profesyonel olmuşlar.gayet iyiler.