Yeni hastaları memnuniyetle kabul ediyoruz⦿ Temiz, huzurlu ve konforlu⦿ Yüksek Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Diş Tedavisi⦿ İstanbul’da tedaviniz için en doğru tercih⦿ Sadece gülümse⦿

Koruyucu taçlar & Sabit Köprüler

Koruyucu taçlar ve sabit köprüler, ağız sağlığını geliştirmek, doğru çiğneme ve konuşma yeteneklerini geri kazandırmak, çevre dişlerin kaymasını veya eğilmesini önlemek ve genel gülümsemeyi güçlendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu tür uygulamaların uzun süreli ve başarılı olabilmesi için düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve diş kontrolü gibi iyi ağız hijyeni alışkanlıklarını sürdürmek önemlidir.

Koruyucu taçlar ve sabit köprüler nedir?

Koruyucu taçlar ve sabit köprüler, sırasıyla hasar görmüş veya eksik dişleri onarmak ve yerine koymak için kullanılan diş restorasyonlarıdır.

Dental taçlar, aynı zamanda kaplama olarak da bilinir, hasar görmüş veya zayıflamış bir dişi saran özel yapım protez kaplamalardır. Genellikle dolgular veya diğer tedavilerle etkili bir şekilde restore edilemeyen dişin şeklini, boyutunu, gücünü ve görünümünü geri kazanmak için kullanılırlar.

Sabit köprüler, eksik olan bir veya daha fazla dişi “köprüleyerek” yan yana bulunan dişler arasındaki boşluğu doldurmak için kullanılır. Bu köprüler, yapay dişlerden oluşur ve bunlar, komşu dişlere (ankastre dişler) yerleştirilen dental taçlar tarafından sabitlenir. Taçlar, köprüyü güvenli bir şekilde tutan birer çapa görevi görür.

Koruyucu Taçların Avantajları

Dental Taçların Avantajları: Taçlar, zayıf veya hasar görmüş dişlere dayanıklılık ve koruma sağlayarak daha fazla bozulmayı önler. Dişin şeklini, boyutunu ve görünümünü geri kazandırarak estetiğini artırırlar. Doğru bakım ile dental taçlar, tedavi edilen dişin dayanıklılığını ve ömrünü artırarak uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.

Koruyucu Taç Sürecimiz

Sarıyer Beyaz İnci Diş Kliniğinde, Koruyucu taç işlemi üç aşamaya ayrılmıştır ve size en iyi sonuçları sunmak için tasarlanmıştır:

 
 

Diş Hazırlığı

Hasar görmüş diş, taç için alan oluşturmak amacıyla şekillendirilir.

İzlenim

Hazırlanan dişin izlenmesi, özel bir taç oluşturmak için alınır.

Taç Yerleştirme

Uygun uyum ve estetik sağlandıktan sonra, kalıcı taç dişe yerleştirilir.

Sabit Köprülerin Faydaları

Sabit Köprülerin Avantajları: Köprüler, eksik dişleri yerine koymak için fonksiyonel ve estetik bir çözüm sunar, çiğneme, konuşma ve gülme yeteneğini geri kazandırır. Komşu dişleri destek olarak kullanarak, köprüler stabilite sağlar ve çevredeki dişlerin kaymasını veya eğilmesini önler. Eksik dişler, kemik kaybına ve yüz yapısındaki değişikliklere yol açabilir. Köprüler, yüzün doğal şeklini ve bütünlüğünü korumaya yardımcı olur.

Sabit Köprü Sürecimiz

Sarıyer Beyaz İnci Diş Kliniğinde, Sabit Köprüler işlemi üç aşamaya ayrılmıştır ve size en iyi sonuçları sunmak için tasarlanmıştır:

 

Dİş Hazırlığı

Köprüyü desteklemek için komşu dişler özel olarak hazırlanır.

İzlenİm

Hazırlanan dişlerin ve boşluğun izlenmesi, özel bir köprü oluşturmak için alınır.

Köprü Yerleşİmİ

Kalıcı köprü, eksik dişleri yerine koymak amacıyla hazırlanan dişlere bağlanır veya yapıştırılır.

Hasta Deneyimleri

Gizem Koç
Gizem Koç
2023-12-22
Çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum korkmadan gelebilirsiniz
Tuba Bay
Tuba Bay
2023-11-07
Yorumlar çok güzel birşey soracaktım muayene ücreti var mı varsa ne kadar
Gülnur Bulut
Gülnur Bulut
2023-09-07
Öncelikle, klinik her zaman tertemiz ve hijyenik. Tedaviye başlamadan önce bu içimi rahatlatıyor. Personeli ise her zaman güler yüzlü ve samimi. Her gidişimde sıcak bir karşılama ile karşılanıyor ve tedavi süreci boyunca sürekli olarak ilgi gösteriyorlar. Tedaviye başlamadan önce röntgen çektiler ve bana hangi işlemleri yapacaklarını detaylıca anlattılar. Diş Hekimim Hatice Hanım gerçekten bir profesyonel. İşini özenle yapıyor ve hastasını çok iyi gözlemliyor. Beni her aşamada bilgilendirdi ve tüm endişelerimi giderdi. Ön dişlerimde dolgularım vardı onları yeniledi, daha güzel bir gülüşe sahip oldum. Arka dişlerimde kırık ve çürükler vardı. Kanal olması gerekenleri kanal yaptı ve tedavi sonrasında hiçbir şikayetim olmadı. (Daha önce kanalda çok ağrılı bir dönem geçirmiş olmama rağmen Hatice Hanımla sorunsuz bir şekilde tedavimi bitirdik.) Onun sayesinde ağız sağlığım çok daha iyi durumda. Fiyat olarak da gayet makul seviyelerde, arayınca bilgi de veriyorlar. Ben çok memnun kaldım. Yorum okuyarak gideceklere de kesinlikle tavsiye ederim.
Mustafa Bayam
Mustafa Bayam
2023-04-14
Bir hekim olarak kendimi güvenle emanet ettiğim bir klinik oldu. Tuğba hanıma tekrar teşekkür ederim. Sorunsuz bir süreç geçirdim.
Beyza Yumak
Beyza Yumak
2023-03-17
Elif hanım ve ekibi her anlamda yardımcı olmaya çalışan güleryüzlü ve profesyonel insanlar.Ailecek kendilerinden çok memnunuz. Umarım işini bu denli severek ve özenli yapan insanlar giderek çoğalır..
Sedat Aygün
Sedat Aygün
2023-02-09
Elif hanım ve kübra hanım diye iki doktor var.profesyonel olmuşlar.gayet iyiler.